Podkłady treningowe SPARK

Nowy

Maty o zapachu zielonej herbaty to praktyczne wsparcie w treningu czystości szczeniąt oraz starszych lub chorych psów mających problem z nietrzymaniem moczu. 

Więcej szczegółów

10,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 • podkłady występują w 3 rozmiarach:
  • małe - 40x60cm
  • średnie - 60x60cm
  • duże - 60x90cm

 • w jednym opakowaniu jest 10 sztuk podkładów
 • o najwyższej jakości mat najlepiej świadczy fakt, że są produkowane przez firmę Incomed, specjalizującą się w podkładach higienicznych DLA LUDZI (dla osób dorosłych i dzieci)

 • doskonałe zarówno dla szczeniąt jak i dorosłych psów (starszych, chorych, mających problem z trzymaniem moczu)

 • sprawdzą się w domu, a także w klatkach i boksach podczas podczas podróży samochodem lub samolotem

 • pasują do kuwet dla psów i transporterów

 • budowa: podkład jest wykonany ze specjalnie zaprojektowanej włókniny odprowadzającej ciecz do wewnątrz podkładu, chłonnych włókien celulozy i szybko absorbujących płyn granulek. Spód podkładu stanowi wodoodporna warstwa, która zapobiega przesiąkaniu na zewnątrz (ochrona podłóg!)

 • dzięki specjalnej strukturze są bardzo odporne na rozdarcia i zniszczenie

 • wchłaniają duże ilości płynów - specjalne mikrogranulki zamieniają wilgoć w żel dając uczucie suchości

 • system Odour Control eliminuje nieprzyjemny zapach

 • są łatwe w użyciu - wystarczy wyjąć i położyć na podłodze / w kuwecie / w transporterze

 • z ekstraktem z zielonej herbaty!!! --- ta delikatna, wyczuwalna dla psa naturalna woń zachęci go do skorzystania z maty, a dodatkowo wyciąg z zielonej herbaty ma właściwości bakteriobójcze


-----------------------------------------------------------------------------

!!! KONIECZNIE obejrzyj poniższy filmik, zrozumiesz różnicę pomiędzy podkładami SPARK a tańszymi konkurentami

-----------------------------------------------------------------------------

Jak skutecznie przeprowadzić trening czystości pupila z podkładami SPARK?

 1. Połóż podkład SPARK w miejscu odległym od legowiska i miski z jedzeniem.

 2. Obserwuj szczeniaka, gdy zauważysz sygnały ( np. chodzenie w kółko, obwąchiwanie podłogi) posadź psa na podkład.

 3. Po załatwieniu potrzeby pochwal go i nagrodź.

 4. Podkłady wymieniaj według potrzeby.

 5. Jeśli pies załatwi się w innym miejscu, umyj je używając odpowiednich detergentów, tak aby nie pozostał zapach.

PAMIĘTAJ ! Nigdy nie stosuj przemocy wobec zwierząt.

Takie zachowanie może powodować lęk u psa i niekontrolowane popuszczanie.

Trening czystości jest wyzwaniem dla każdego właściciela małego szczeniaczka. Kiedy mały pupil pojawia się w naszym domu mamy obawy przed tym, że będzie załatwiał swoje potrzeby w takich miejscach gdzie byśmy sobie tego nie życzyli. Zawsze należy zdawać sobie sprawę, że nauka czystości będzie wymagała czasu i cierpliwości z naszej strony.

Pamiętajmy aby skutecznie nauczyć małego pupila bądźmy spokojni, opanowani. Zdenerwowanie i krzyczenie na pieska nie jest dobrą metodą, może spowodować lęk i mimowolne popuszczanie moczu.

Istotne jest abyśmy wyznaczyli miejsce, zarówno w ogrodzie, jak i w domu, gdzie pozwolimy szczeniakowi załatwiać swoje potrzeby. W domu wybierz miejsce oddalone od legowiska i miski z jedzeniem, najlepiej niedaleko drzwi. Rozłóż na podłodze specjalny podkład treningowe dla szczeniąt. Podkłady treningowe Spark charakteryzują się wyjątkową chłonnością i trwałością, zewnętrzna nieprzemakalna warstwa zapewnia utrzymanie wilgoci wewnątrz podkładu. Nasza podłoga jest odpowiednio zabezpieczona. Zastosowanie w podkładach treningowych SPARK innowacyjnych granulek absorbujących wilgoć z ekstraktem z zielonej herbaty nie tylko daje gwarancję, że zewnętrzna warstwa podkładu jest sucha i nie naraża skóry naszego pupila na działanie moczu, ale także eliminuje jego nieprzyjemny zapach.

Kolejny etap skutecznego treningu czystości to właściwe odczytywanie znaków, które daje nam szczeniak kiedy chce załatwić swoje potrzeby. Właściciel powinien nauczyć się szybko je rozpoznawać i reagować na nie. Jeśli zauważysz, że Twój szczeniak :
– jest niespokojny
– kręci się i obwąchuje podłogę
– piszczy
– chowa się przed nami w innym pomieszczeniu
Posadź go na podkładzie treningowym Spark w miejscu, które wcześniej zostało wyznaczone. Ważne jest aby w tym czasie nie przestraszyć szczeniaka. Niewłaściwa reakcja czy zwyczajne zamieszanie może spowodować, że nasz mały pupil będzie obierał załatwianie potrzeb jako coś złego. Nie szczędź pochwał i nagradzania kiedy szczenię zrobi siku w wyznaczonym przez Ciebie miejscu.

Co należy zrobić kiedy nie zdążymy posadzić szczeniaka na podkładzie treningowym i załatwi swoją potrzebę w innym miejscu?

Posadź szczeniaka na podkładzie treningowym a miejsce, w którym zrobił siku dokładnie umyj używając specjalnych detergentów, które eliminują woń moczu. Nigdy nie krzycz na szczeniaka, którego właśnie przyłapałeś na załatwianiu swoich potrzeb w domu. Nie używaj też kar – szczeniak i tak nie zrozumie. W ten sposób możesz mocno przestraszyć pieska, który będzie zwyczajnie chował się przez tobą i załatwiał potrzeby w najdziwniejszych miejscach w domu.

Podsumowując, nauka czystości wymaga czasu a naszą rolą jest wskazanie pieskowi właściwej drogi aby ten cel osiągnąć z miłością i spokojem.

Made in Poland

Opinie

Napisz opinię

Podkłady treningowe SPARK

Podkłady treningowe SPARK

Maty o zapachu zielonej herbaty to praktyczne wsparcie w treningu czystości szczeniąt oraz starszych lub chorych psów mających problem z nietrzymaniem moczu. 

Napisz opinię

Produkty powiązane

Dowóz gratis
Na terenie Olsztyna - dla zakupów powyżej 50 zł Na terenie Polski - dla zakupów powyżej 250 zł